Hospoda u Vitoušů

Penzion u "Prťáka"

Get Adobe Flash player

Kalendář akcí

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Stránky spolku

stop hristeAno bohužel je to tak. V minulých letech se podařilo v rámci akce "Den s Otou" domluvit myslím divácky velmi zajímavé fotbalové zápasy "staré gardy Branova". Jednou byly soupeřem Teplice a podruhé Internacionálové Dukly, což bylo ve spojení s Otou velmi "trefné".
Letos se ale nic takového nebude. I když bylo domlouvené, že by tentokrát dorazí Klub fotbalových internacionálů ČR, nakonec se utkání hrát nebude. Nepodařilo se totiž na tuto akci pronajmout hřiště. Resp.  díky ješitnosti a uraženému egu (nevím jak lépe definovat), byl požadavek za pronájem hřiště 5000,-Kč, což už organizátor platit nechtěl. Je to opravdu zarážející jednání majitele hřiště, neboť myslím, že každá vesnička podobná naší by měla být vděčná za každou podobnou akci, která ji trochu zviditelní a naláká návštěvníky.
Velmi nešťastné rozhodnutí a v tomto případě bych se nebál termínu sprosté se mi to jeví hlavně kvůli skutečnosti, že soupeřem měla být opět stará garda Branova. Tedy lidé, kteří nejen dlouhá léta "hájili čest branovského dresu", ale v minulých letech se na výstavbě či údržbě hřiště sami podíleli. Nyní by si měli ještě platit, aby si mohli "jít kopnout do balonu"? No kde to jsme?!?!
Z druhého pohledu je pak opravdu velká škoda "nevidět" legendy českého fotbalu na branovském plácku. Podobné akce se v okolí v posledních letech moc nekonaly a každá podobná je jistě velký zážitek nejen pro branovské občany, ale i lidi ze širokého okolí. I ti lidé byly díky jednomu "afektovému rozhodnutí o výši pronájmu" o tento zážitek ochuzeni. Víc k tomu asi nemá cenu psát, i když je jistě zajímavé, že na podobnou akci Pochod Oty Pavla (počtem účastníků je asi 3x větší akce) naopak OÚ ještě přispívá jako sponzor 10 000,-Kč.