Hospoda u Vitoušů

Penzion u "Prťáka"

Get Adobe Flash player

Kalendář akcí

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Stránky spolku

2016 06 18 sakali leta 0272V sobotu 18.6.2016 se na Branovském statku odehrálo první divadelní představení (alespoň v "novodobé historii"). Přestože se jednalo o "první pokus", celá akce se povedla znamenitě. První myšlenka se zrodila v hlavě Marka Pavlíka už více než před rokem, ale asi až nyní nastal ten správný čas.

Marek také v samotném představení vystupuje resp. je členem Divadelního spolku TYL z Rakovníka. Postupně se k němu přidalo několik nadšenců a celá akce začínala nabývat na reálnosti.

Sobotní večer tak na scéně pod lípou odstartovala rakovnická rokenrolová skupina QR Band, jejíž repertoár časově "zapadá" do děje divadelního představení. Na programu totiž byla Šakalí léta. V 21:00 h už přišlo na řadu divadlo. Původní obavy, zda dorazí diváci, se naštěstí velmi brzy rozplynuly a přírodní hlediště se zaplnilo. Nakonec přišlo téměř 150 lidí a jsem si jist, že nelitovali. Herecké výkony byly skvělé a přírodní scéna dle mého též přidala na atraktivnosti. Na konci představení tak následoval bouřlivý a dlouhý potlesk.
Část obecenstva se pak přesunula do hospody U Vitoušů, kam po chvíli dorazili i samotní aktéři. Zde proběhlo občerstvení a následovala akustická kytara. Hercům a celému spolku asi patří největší díky, že se pro tuto myšlenku obětovali, jelikož pro ně to bylo již druhé představení v jednom dni. Sami si postavili a složili pódium a v půl druhé v noci pak šli nakládat vše do autobusu. ...To všechno bez nároku na honorář. Afterpárty pokračovala do čtvrté hodiny ranní.

Pevně věřím, že se podobná akce na Branově zopakuje, neboť "plné hlediště" je důkazem, že lidé by podobné akce uvítali.

 

Závěrem bych chtěl poděkovat všem, kteří se na akci nějakým způsobem podíleli. Asi nejde vyjmenovat všechny, pokusím se tedy alespoň ty nejdůležitější:

  • Divadelní spolek Tyl Rakovník
  • QR BAND Rakovník
  • majitelé Branovského statku - zapůjčení scény
  • Ing. Jiří Zikmund - zapůjčení laviček
  • F. Jirásek, p.Vítková, Pavlíková, Skleničková - catering
  • Oú Branov - zapůjčení laviček do šaten herců
  • hráčům Sokola Branov, kteří organizátory vyslyšeli a svoku "dokopnou" přesunuli na sál Sokolovny
  • všem divákům

 

Pár fotek je dostupných ve fotogalerii.

Sdílej...