Hospoda u Vitoušů

Penzion u "Prťáka"

Get Adobe Flash player

Kalendář akcí

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Stránky spolku

{jcomments on}imgp7526

Letošní výstup na MONTE ŠTULEC už dopředu sliboval velkou účast. Sraz všech horolezců byl na „shromaždišti šerpů" ve výšce 306 m n. m. Zahájení výstupu bylo stanoveno na 11h SELČ. Došlo ovšem k časovému posunu při čekání a opozdilce a tak nakonec se vyráželo 11h a 10 min. v počtu 20 lidí. Pro jistotu jsme do výpravy vzali i jednoho psa.

Začátek výstupu probíhal v naprosté pohodě i počasí bylo relativně přívětivé. Po cca 1 km se výprava rozšířila o další dva členy a jednoho psa, kteří se k nám připojili ze „severovýchodní cesty". Následovalo první větší stoupání, kde v těchto místech už v podstatě nebyla žádná civilizace a míjeli jsme jen stáda divokých krav a o kousek dál pak horské pleso „Palouk". Následovalo opět krátké stoupaní následně chvilkový odpočinek v podobě mírného sestupu a pak už se „šlo" na nejhorší. Po „několikasetmetrovém" stoupání jsme dorazili na cestu pod Štulcem, kde se původně plánoval základní tábor. Vzhledem k příznivému počasí jsme se rozhodli vyrazit na vrchol rovnou bez odpočinku v táboře, ale i tak stálo před námi rozhodnutí jako cestou vyrazit. Většina výpravy si vybrala „Východní výstup" jen tři členové vyzbrojeni mačkami se rozhodli pro „Západní cestu" a nejtěžší severní stranou se vydali dva dobrodruzi. V této chvíli už nastala závěrečná a nejtěžší část celého výstupu, kdy i absence kyslíku ve vzduchu byla znát, ale nakonec se všem podařilo i bez kyslíkové masky vrchol zdolat a přesně za 60 minut od startu byla na vrcholu vztyčena vlajka. Po slavnostním „dekorování" všech zúčastněných se sestoupilo do tábora s občerstvením, kde všichni doplnili vydanou energii a tekutiny. Pak už začal sestup do výchozího tábora, kam celá výprava dorazila ve 14:15 SELČ.

 

Zvláštní poděkovaní patří 2 členům výpravy p. Jiráskovi a Zikmundovi, kteří se obětovali a dali přednost před dosažením vrcholu starosti o naše žaludky.

Fotoreportáž je po registraci dostupná ve fotogalerii.