Hospoda u Vitoušů

Penzion u "Prťáka"

Get Adobe Flash player

Kalendář akcí

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Stránky spolku

teplice CBJak už bylo na stránkách prezentováno v sobotu 2.8.2014 se uskutečnil v Hudlicích velký fotbalový svátek, kdy se zde utkaly „legendy" branovského a teplického fotbalu. Těch branovských dorazilo patnáct. Utkání začalo s mírným zpožděním, ale myslím, že necelá stovka diváků která dorazila, se měla na co koukat.

Skore otevřel teplický Divecký, který proměnil pokutový kop. Tepličtí hráli opravdu velmi dobře kombinačně, nicméně domácí se také nenechali zahanbit, a těžili hlavně ze svoji rychlosti (s ohledem na věkový průměr obou mužstev, na tom byli domácí lépe). Branovští měli také několik šancí (Sklenička běžel sám na brankáře, ale kličku si udělal moc dlouhou, Zíka se ocitl v podobné situaci), ale v síti skončila až střela Krause, ke které ho vyzval Zíka a bylo srovnáno. Ovšem teplickým se podařilo opět vstřelit gól a posléze své vedení pojistit až na 4:1. To už vypadalo s domácími všelijak, ale pak to přišlo!!! Na Skleničku šel do vápna trochu „dlouhý" balon a při skluzu se potkal s brankářem a ještě se do skrumáže přimotali tepličtí obránci a z klubka těl se najednou vykutálel míč a Kruba byl přesně tam, kde měl být!!! Pro hráče jeho kalibru už nebyl problém 2m před prázdnou bránou poslat míč za brankovou čáru (napsat rozvlnit sít by byl moc silný slovní obrat). No a krátce na to po rychlé akci a přesné přihrávce Zíky zakončil Sklenička a poločas tak skončil 3:4. Smutné bylo, že v tu dobu už byl zraněn domácí Kraus.

Ve druhém poločase už aktivita trochu opadla, zvláště domácím už trochu odešly síly, ale gólové šance se objevovaly na obou stranách. Ovšem zvláště domácím se  „tutovky" nedařilo proměnit. Teplickým se to nakonec podařilo 3x (a to ještě Divecký neproměnil penaltu, když trefil tyč) a branovským pak 2x (Podzemský a Konopásek vždy po nahrávce Kruby). Konečné skóre tedy bylo 7:5 pro Teplice. Bohužel i ve druhém poločase se zranil jeden z domácích hráčů a to Kuchař, kde to vypadá na pochroumané vazy v koleně.

Sestavy se díky hokejovému střídání hodně míchaly, takže jsem se rozhodl zveřejnit pouze "originál"soupisky Branova i Teplic

 

Po zápase byl hromadný přesun do hospůdky u Vitoušů, kde byla naplánované občerstvení a původně i zábava s hudbou. Bohužel se však stala tragická událost, která „se dotkla" nejen teplických fotbalistů ale českého fotbal vůbec. Zemřel totiž pan František Hrdlička – ředitel fotbalových Teplic.

Jak je napsáno na stránkách teplického klubu ..."Utichnutí tohoto vždy žlutomodrého srdce je obrovskou tragédií, která klub zasáhla, a na kterou nikdo nebyl připraven.

Do fotbalového nebe odešel člověk, který stál za největším vzestupem klubu FK Teplice v jeho historii a v posledních více jak 20 letech byl FK Teplice jednoznačně personifikován s osobou pana Hrdličky.

František Hrdlička začátkem 90. let zachránil teplický fotbal před úpadkem a opětovně jej spojil s teplickou sklárnou, se kterou následně dokázal zrealizovat myšlenku rekonstrukce stadionu Na Stínadlech. Pod jeho vedením klub pravidelně nastupoval v evropských soutěžích UEFA.

Fotbal opustil nezapomenutelný člověk, kterého nebude možné nahradit.

S hlubokou úctou vyjadřujeme upřímnou soustrast rodině a jeho nejbližším.

Klub děkuje všem za vyjádření podpory.

Nikdy nezapomeneme!"

O tomto člověku by se toho dalo jistě napsat spoustu (viz. např. článek na isport.cz). Tepličtí byli opravdu zdrceni. Všichni si připili na počest pana Hrdličky a zavzpomínali. Jak na smutné ale hlavně veselé zážitky a jak sami říkali, „takto by si to asi Franta přál", neboť měl rád, když se kluci fotbalem bavili a byla dobrá nálada.

 

 

Pár fotek je po registraci dostupných ve fotogalerii.