Hospoda u Vitoušů

Penzion u "Prťáka"

Get Adobe Flash player

Kalendář akcí

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Stránky spolku

2017 08 12 sk branov cup 0052Je asi všeobecný trend, že "vesnické tradice" pomalu "vymírají". Bohužel nejinak je tomu i na Branově. Dnes už ani z dění ve vesnici není patrné, že vlastně nějaký "vesnický svátek" je.

Doby, kdy se na podobné akce sjížděli lidé z blízkého i dalekého okolí, jsou už patrně nenávratně pryč.
Pouť je jedna z těchto akcí. Letos se podařilo Spolku a lidem kolem Branovského statku alespoň trochu navodit "pouťovou atmosféru". V pátek 11.8. tak proběhlo v Hospodě u Vitoušů pouťové posezení s harmonikou, kde byla připravena i střelnice. Účast byla velká, jídla a pití bylo též dost a harmonikářka Zdeňka Šperlová se svým nástrojem atmosféru velmi dobře doplnila. V sobotu byl pak pro místní děti a nejen pro ně, stejně jako v minulých letech, připraven fotbalový turnaj.

Oproti minulosti se ovšem organizátoři rozhodli nezvat "profi" týmy jako jsou Roztoky, Městečko či Tatran. Protože s ohledem na fotbalové dovednosti by to pro místní děti asi moc zábavné nebylo. Myšlenka byla udělat turnaj s mužstvy Branov, Luh a Karlova Ves, ale bohužel na toto bylo málo dětí, takže nakonec to byl turnaj příchozích. Celkem dorazilo 22 hráčů (hráček). Takže byli rozděleni do 3 týmů (Sparta Branov, Inter Milán a Bohemka) a každý si zahrál s každým 2 zápasy. Hrálo se na "domácím hřišti" na plázku, kde byl jako doprovodná atrakce připraven skákací hrad s klouzačkami. Ten měl myslím velký úspěch nejen mezi účastníky turnaje ale i ostatními dětmi.

Rozlosování bylo v 9h a před 12h už bylo "po všem". Medaile rozdané, skákací hrad sbalený a hráči se přesunuli do Hospody u Vitoušů, kde pro ně bylo připraveno občerstvení.Dle ohlasů malých i velkých se toto zábavné odpoledne velmi povedlo, tak snad organizátoři najdou dostatek sil a odhodlání i v příštím roce.

Tato akce by se samozřejmě neobešla bez sponzorů a ostatních podporovatelů.Chtěl bych alespoň ty hlavní zde zmínit a poděkovat jim.

  • Jiří Zikmund - občerstvení
  • Věra Pavlíková - ceny pro vítěze
  • Roman Pálek - příspěvek na hrad
  • Martin Pulchart - příspěvek na hrad
  • Broněk Pavlík - příspěvek na hrad
  • Firma ZISK a spol. - za vzornou přípravu hřiště

Ještě jednou děkujeme všem, kteří akci nějakým způsobem podpořili.

Fotky z turnaje možno shlédnout v galerii. Pár fotek z posezení taktéž v galerii,a le po přihlášení.