Hospoda u Vitoušů

Penzion u "Prťáka"

Get Adobe Flash player

Kalendář akcí

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Stránky spolku

Tak jako v minulých letech i letos byla na polovinu května naplánovaná vzpomínková akce na spisovatele Otu Pavla

Na úvod programu byl v plánu zápas "Branovské staré gardy" s Klubem fotbalových internacionálů ČR, ovšem jak už jsme psali, OÚ Branov resp. pan starosta chtěl za pronájem hřiště "nesmyslné peníze", takže utkání se prozatím odložilo. Začínalo se tedy kolem poledne, kdy postupně dojížděli cyklisté, mopedisti, motorkáři a trabanti. V hospodě U Vitoušů se dostalo všem uvítání a občerstvení. Kolem 13:30 se pak všichni pomalu přesunuli k pamětní desce Oty Pavla, kde proběhl vzpomínkový akt v podobě přednesu úryvků z děl Oty Pavla a stejně jako v minulosti si připravily kulturní vystoupení děti ze Základní školy Oty Pavla v Buštěhradě.

V plánovaném programu se poté mělo přemístit na Kouřimeckou rybárnu, kde se natáčely některé adaptace z povídek Oty Pavla. Zde ovšem nastal další zádrhel, jelikož jako nejschůdnější cesta, jak se dostat na rybárnu, je přes Kouřimeckou hájovnu a tam je pro "běžné řidiče" zákaz vjezdu. Organizátoři tedy oslovili Lesy ČR, které danou lokalitu spravují. Jelikož při posledním pochodu Oty Pavla jeho organizátor Sokol Branov nedodržel domluvené podmínky a po akci neprovedl úklid, byl trochu s povolením problém, ale nakonec se povedlo od Lesů souhlas získat viz. Příloha ). Vše tedy vypadalo v pořádku, ale 3 dny před akcí ještě přišlo vyjádření CHKO, které tuto akci nezakazovalo ale ani nedoporučovalo. Pokud by se přejezd uskutečnil, případné důsledky by nesli samotní řidiči a toto organizátoři nechtěli riskovat, takže snad se povede příště.

Program tedy následoval volnou zábavou v hospodě u Vitoušů za hudebního doprovodu country skupiny Ruksak. I když byla na tomto ročníku trochu slabší účast, myslím, že i tak se vzpomínka povedla.

V této souvislosti musíme poděkovat hlavním sponzorům, bez kterých by se podobná akce nemohla uskutečnit. Organizátoři tímto moc děkují:

Nadaci Českého literárního fondu, FK Dukle Praha, o.s., pp. Ing. Jindřichu Pichovi, Ing. Romanu Pálkovi,

Ing. Jiřímu Zikmundovi, Jaroslavu Krubovi a za morální podporu Obci spisovatelů.

 

Sdílej...